Další domácí práce:TIP DNE:
Samotná znalost dalšího jazyka (ideálně angličtiny) vám zejména v Praze může přinést mzdu vyšší o 5 až 10 tisíc korun.


Reklama na serveru Domácí práce


Partneři serveru Domácí práce


partner serveru:        
hledáme partnera serveru Domácí práce

Domácí práce - Google AdSense

Co je to Google AdSense?

Reklamní systém společnosti Google, do kterého se může zapojit každý provozovatel webových stránek s legálním obsahem a bez erotiky. Stačí vám tedy třeba jen 3 stránky vlastních textů na jakékoliv téma kdekoliv na webhostingu zdarma a můžete začít vydělávat!
Jde o zejména textové (v menší míře i bannerové) inzeráty, které neobtěžují vaše návštěvníky jako obrovské flashové bannery na velkých serverech, častokrát i vydávající nějaké zvuky.
Další předností inzerátů Google AdSense je to, že jsou kontextové, tzn. že Google si po instalaci kódu do vašich stránek zjistí o čem píšete (najde si klíčová slova) a poté se snaží vašim návštěvníkům zobrazovat inzeráty, související s texty na vašich stránkách. Účinnost kontextové inzerce je samozřejmě podstatně vyšší, ukazujete-li např. na stránkách o tuningu aut reklamy na speciální spojlery, reprosoustavy do aut a pod., než třeba reklamu na dámské hygienické potřeby, jak se to běžně a pořád stává např. v televizi.

Umíte-li anglicky (a budete-li psát o tématech pro stovky miliónů čtenářů), pak mohou být vaše příjmy z Google AdSense klidně i stonásobně vyšší, než budete-li psát jen pro české čtenáře! Nejlepší anglicky píšíci blogeři mají příjmy ve stovkách tisíc korun měsíčně!
I v Česku je však reálné vydělávat na svém vlastním blogu desítky tisíc korun měsíčně, při cca 40 hodinách práce, to je však jen ta "špička ledovce" (pár úspěšných), ne pravidlo týkající se všech!

Výhody:

  • jste svým vlastním pánem, pracujete z domu, kdykoliv se vám zachce
  • nejste omezeni co do témat i designu vašeho webu
  • webová stránka se klidně může stát vaším hlavním a jediným příjmem
  • nemusíte platit za svou vlastní doménu (např. www.blog.cz) ani webhosting, čímž můžete ročně ušetřit přes tisíc Kč
  • když budete šikovní a napíšete čtivý text na zajímavé téma, nemusíte už pak na tyto stránky třeba i několik let ani sáhnout

Nevýhody:

  • musíte vědět, jak k sobě nalákat čtenáře

Zde se zaregistrujte pro vydělávání pomocí Google-AdSense.


Pravidla programu Google AdSense:

Většina informací již je dostupná v češtině, takže na registračních stránkách Google AdSense získáte kompletní přehled o tom co můžete či naopak nesmíte.
Vše vám vřele doporučujeme přečíst, neboť s porušovateli pravidel jedná Google poměrně nekompromisně a je-li dle názoru Google porušení záměrné (např. klikání na reklamy Google AdSense na vlastních stránkách), Google dotyčnému jednoduše zruší účet a dotyčná fyzická osoba si ho již nikdy nemůže založit znovu.

Jakmile se zaregistrujete do Google AdSense, cokoliv byste pak potřebovali vědět, zkuste vždy napřed stránku Podpory AdSense. Jestliže se vám tam nepodaří najít odpověď, stačí nám napsat na ICQ či e-mail a dotazy zde zodpovíme.

Registrace webu do vyhledávače Google:

Vytvoříte-li si nové stránky, roboti vyhledávačů k vám přijdou jen tehdy, bude-li na vaše stránku odkaz z webu, který již roboti vyhledávačů znají a pravidelně navštěvují (velké weby o tisíci stránkách roboti navštěvují denně). Nemáte-li známé, kteří by vám tuto službu (umístění odkazu na váš web) zdarma poskytli, můžete svůj web vložit do vyhledávačů ručně, např. pro Google je to zde: www.google.com/addurl.html.
Můžete také kohokoliv požádat o výměnu odkazů, ale obvykle se vyměňují odkazy srovnatelné hodnoty. Jen málokdo má zájem odkazovat na nějaký nový párstránkový web, když sám svůj klidně několikatisícistránkový web tvořil třeba i několik let. Tzn. teprve až něčeho dosáhnete, můžete nabízet výměnný odkaz ze svých stránek na jiné.
POZOR! Na čím více stránek odkazujete, tím menší hodnotu odkaz z vašich stránek má! Proto je potřeba dobře zvažovat, kdo si zaslouží abyste na něj odkázali a kdo ne.
V případě že hodláte a můžete do rozjezdu nového webu investovat nějaký kapitál, můžete si odkaz na své stránky zaplatit na kterýchkoliv vyhledávači vysoce hodnocených stránkách (tzv. Google PageRank, či Seznam S-Rank). Tím nejenže urychlíte zaindexování vašich stránek do vyhledávačů, ale současně se zvýší i hodnota vašich stránek.
Ideální je získávat odkazy s GPR 4/10 a vyšším, odkazuje-li na vás tématicky související web, je pak hodnota takového odkazu cennější. Např. budete-li psát o historii výroby obuvi v Česku, odkáže-li na vás stránka výrobce obuvi, je takový odkaz cennější, než když na vaši stránku odkáže internetový magazín, píšící o webu obecně.
Stejně tak obecně platí, že odkaz je tím cennější, čím výše ve struktuře stránek celého webu je. Nejcennější odkaz tedy obvykle bývá z titulní strany webu, (např. GPR = 4/10) o úroveň níže (např. wwww/forum) už bývá GPR o stupeň nižší (3/10) a tím je nižší i hodnota odkazu na vás. Někdy ale může být obzvlášť cenná stránka skrytá i hluboko ve struktuře webu, např. zajímavý článek na který odkazuje mnoho jiných stránek může mít GPR stejné, jako titulní strana webu o dvě úrovně výše.

Google AdSense - filtr konkurenčních reklam:

Uvidíte-li na svém webu podvodný inzerát jako například tento:
Chceme, aby jste se stal naším významným klientem. Dejte nám šanci a kontaktujte nás. 777056711,
na který vaši návštěvníci nikdy nekliknou (protože obsahuje číslo na mobil inzerenta), přihlaste se do svého účtu Google AdSense, klikněte na záložku Nastavení AdSense a zde si zvolte Filtr konkurenčních reklam.
Na svém webu se v prohlížeči Firefox přes doplněk Adsense preview Tool podívejte na webovou adresu podvádějícího inzerenta a vložte ji do připraveného pole na stránce Filtr konkurenčních reklam. Když si na své stránce po pár minutách dáte refresh, podvodná reklama tam již nebude.

BRZY BUDEME NA TOTO TÉMA PSÁT DÁL, TĚŠÍME SE NA VAŠI DALŠÍ NÁVŠTĚVU :-).

Chystaná témata:

  • Jak si změřím GPR či S-Rank stránky?
  • Jak zjistím adresu inzerátu Google AdSense u sebe na webu, když na něj nesmím kliknout?
  • Jak si mohu co nejjednodušeji a rychle zjišťovat své výdělky z Google AdSense?
poslední aktualizace k 29. 8. 2007